profilaktyka stomatologicznaPiękny uśmiech potrafi zjednać sympatię innych, świadczy o dbaniu o zdrowie i przykładaniu uwagi do wyglądu. Wielu specjalistów od wizerunku podkreśla, że wygląd zębów w znaczący sposób wpływa na to, czy jesteśmy postrzegani jako osoby kompetentne i godne zaufania. A to w bardzo wielu branżach podstawa pracy. Poza tym zdrowe zęby to synonim zdrowia i choć wiele osób niesłusznie obawia się kontaktu z profesjonalnym stomatologiem, to w praktyce okazuje się, że lepiej i taniej jest zapobiegać różnego rodzaju dolegliwościom, dbając o odpowiednią profilaktykę.

Odpowiednia profilaktyka stomatologiczna to cały szereg zabiegów, które mają przede wszystkim skontrolować stan uzębienia, poprawić kondycję dziąseł oraz wygląd zębów. A wszystko po to, by nie dopuści do rozwoju chorób, odpowiednio dobrać rodzaj pielęgnacji i co najważniejsze, pięknie wyglądać. Białe i zdrowe zęby na długo to podstawa wszelkich działań profesjonalnych stomatologów.

Cały szereg propozycji jest oczywiście indywidualnie dostosowany do potrzeb pacjenta. Klientom proponujemy:

  • usuwanie kamienia nazębnego metodami scalingu mechanicznego i ręcznego różnego rodzaju osadów przy pomocy piaskarek mechanicznych.
  • lakierowanie i polerowanie powierzchni zębów i bruzd
  • usuwanie starych wypełnień
  • fluoryzację z zastosowaniem specjalnych preparatów.

Poza tym od stomatologa dowiemy się, jakiej szczoteczki powinniśmy i używać, i jak prawidłowo czyścić zęby. Warto pamiętać, że niewłaściwie usuwana płytka bakteryjna z czasem przekształca się w kamień nazębny, a ten może doprowadzić do wielu schorzeń i dolegliwości – włącznie z tymi najbardziej bolesnymi. To szczególnie istotne, jeśli zaczynamy mieć problemy z dziąsłami i odsłoniętymi szyjkami zębowymi. Dobór najlepszych preparatów i odpowiednia higiena to podstawa pięknego uśmiechu, który będzie towarzyszył nam przez długie lata i zapewni zdrowie oraz urodę.