profilaktyka

Jedną z najważniejszych usług, z jakimi spotykamy się w gabinecie dentystycznym, jest stomatologia zachowawcza. Ze względów zdrowotnych, jak i estetycznych profesjonalne leczenie próchnicy jest nie tylko koniecznością, ale również elementem, który w jakiś sposób kształtuje nasz wizerunek.

Najczęstszą chorobą zębów zarówno u dzieci, jak i dorosłych jest próchnica. Bywa ona efektem nieprawidłowej diety, niewłaściwej higieny jamy ustnej oraz specyficzną budową zębów. Ważnym elementem jest oczywiście dbanie o zęby, ale warto znaleźć czas na profilaktykę i wizyty u specjalisty, który nie tylko sprawdzi ewentualne ubytki, wdroży leczenie, ale również doradzi, w jaki sposób czyścić zęby i jakich preparatów używać. Taka kontrola jest najlepszym sposobem zapobiegania chorobie, a nieleczona próchnica może doprowadzić do uszkodzenia zębów, złamania korony, a poza tym bardzo nieestetycznie wygląda.

Stomatologia zachowawcza kompleksowo zajmuje się profilaktyką oraz leczeniem próchnicy. W skład usług świadczonych w naszym gabinecie wchodzą więc zabiegi podstawowe takie jak czyszczenie zębów oraz wypełnianie (różnymi materiałami) ubytków. Samo usuwanie próchnicy polega na zastosowaniu najnowocześniejszych technik i materiałów, a to sprawia, że zabieg jest praktycznie bezbolesny, a uzyskany efekt niczym nie różni się od naturalnego koloru zęba. Oprócz idealnego dopasowania pod względem barwy wypełnienie będzie trwale chronić ząb przed uszkodzeniem, czyli pozwoli zachować jego naturalne funkcje.

Najnowocześniejsze materiały światłoutwardzalne, zdolności manualne lekarzy oraz indywidualne podejście do pacjenta sprawiają, że stomatologia zachowawcza nie kojarzy się już z bólem, traumą i strachem. Z nami twoje zęby będą piękne i zdrowe, uśmiech promienny, a wizyty kontrolne pozwolą na bieżąco radzić sobie z małymi problemami, zanim staną się bardziej skomplikowane. W ofercie firmy w ramach stomatologii zachowawczej prowadzimy także leczenie kanałowe, odbudowę korony i leczenie nadwrażliwości oraz kieszeni dziąsłowych. Pamiętajmy, że to profilaktyce zawdzięczamy najpiękniejszy uśmiech. Zapraszamy do nas.